SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal medya hesabı olan herkes sosyal medya uzmanı değildir. Bu bilgi ile hizmetimizin detaylarına inelim. Sosyal Medya Yönetimi belirli aşamalar ve stratejik çalışmalar içermektedir. Dilerseniz bu aşamalara detaylı olarak bakalım.

1- Brief Çözümleme

İşletmenizin sosyal medyasının yönetimi için bizlere başvurduğunuzda. İlk olarak strateji planınız oluşturulmaktadır. Öncelikle markanızı,hedef kitlenizi,potansiyel müşteri portföyünüzü, dijital hedeflerinizi,anahtar kelimelerinizi, amacınızın ne olduğunu, markanızın karakterini ve rakiplerinizin çalışmalarını incelemekteyiz. Sosyal medya uzmanlarımız bu briefi doğru bir şekilde çözümledikten sonra sosyal medya yönetimi için nasıl bir yol izleyeceğinin taslak planını oluşturur. Çalışmalara start verilir.

2- Rakip ve Marka Analizi

Başvurduğunuz talebiniz üzerine sosyal medya uzmanlarımızın yapacağı ilk analiz markanın sosyal medyadaki bilinirliğinin ifadesi olan durumunu inceleyip markanın eksik ve yanlış yönlerini belirlemektedir. Yapılan bir diğer analiz ise rakip markaların sosyal medyadaki durumlarının incelenmesidir.

İncelenmesi gerekenler:

  • Markanın sosyal medyadaki takipçi/hayran/abone sayısı.
  • Sosyal medya mecralarında günde/haftada kaç paylaşım yapıldığı.
  • Günlük/aylık takipçi artış oranı. 
  • Nasıl iletişim yaptıkları.
  • Moderasyonun nasıl yapıldığı.

3- Dijital Strateji Planı Hazırlama

Sosyal medya uzmanı tarafından yapılan çalışmalar ve incelemeler doğrultusunda hazırlanan dijital strateji planı talep edilen yönetimin hangi aşamalar içereceğini sizler ile paylaşmaktadır. Hangi alanlarda iletişim yapılacağı, günde / haftada / ayda kaç içerik paylaşılacağı içeriklerin kalitesi ve görsel hazırlanması gibi birçok detayı tarafınıza iletmekte olup çalışmalarını hızla sürdürmektedir. Kampanya döneminde kullanılcak # Hashtag'lerin ne olacağı, hangi hedef kitleye yönelik çalışma yapılacağı ve verim alınacağı belirlenmektedir. Olası krizler saptanmakta olup bunlara yönelik online kriz yönetimi hakkında bilgili çalışanlarımız duruma müdahale etmektedir.

4- İçerik Yönetimi Nasıl Yapılacak ?

Markanız ve hedef kitleniz, bu kriterlere uygun içeriklerin hazırlanması doğru bir sosyal medya yönetiminin olmazsa olmazıdır. İçerik yazarken seçilen kelimelerden kurduğunuz cümlenin anlaşılabilir olmasına kadar dikkat edilmekte olup " hemen, yeni, şimdi, son moda " gibi dikkat çekecek kelimelerin kullanılması oldukça önemli bir noktadır. İçerikler kısa,net ve anlaşılır olmalıdır.

Görsel Tasarımlarında Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Hedef kitleniz içeriklerinizi okumadan önce ilk etapta görseli ve görsel üzerinde bulunan yazılara dikkat edecektir. Dikkat ve ilgi çekici görsel hazırlanmalı ki müşteriyi kolayca etkiniz altına alabilin. Hem yaratıcı hem de doğru bir görsel kullanmak oldukça önemlidir. Ekibimiz bu konuda oldukça verimli çalışmalar ve tasarımlar sağlamaktadır.

5- Sosyal Medya Reklam Planlaması Nasıl Yapılır ?

Sosyal medyanızda belirli bir takipçi ve aboneniz mutlaka vardır. Fakat sizleri markanızı hizmetinizi ürünleriniz ile henüz tanışmamış milyonlarca potansiyel müşteri bulunmaktadır. Henüz sizi keşfetmeyen kitleye nasıl seslenebilirsiniz ? Bu kısımda sosyal medya reklam planlarımız devreye girmektedir. Doğru yapılan bir reklam yönetimi ile rakip markalar arasından öne çıkmakla kalmayıp göndermek istediğiniz " Mesaj " tüm hedef kitlenize iletilecektir.

6- Sosyal Medya Raporu Nasıl Hazırlanıyor ?

İyi analiz edilerek hazırlanmış detaylı bir aylık/haftalık rapor içerik ve reklam yönetiminizin geri dönüşü hakkında size bilgi verecektir. Böylece stratejiniz doğru mu ilerliyor? Neleri değiştirmelisiniz? Gibi soruların cevaplarını bularak sosyal medyada doğru ve etkili bir şekilde rol almaya devam edersiniz

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ