ADWORDS ÇALIŞMASI

ADWORDS ÇALIŞMASI

Birçok insan hergün farklı arama motorlarını kullanarak farklı kelimeler ile birçok arama yapmaktadır. Kimisi satın alacağı bir ürünü, kimisi ihtiyacı olan bir hizmeti, kimisi tatil planlaması için otelleri incelemektedir. Bildiğiniz üzere google bu anlamda birçok kişi tarafından tercih edilen ve kullanılan arama motorudur. Google ve diğer arama motorlarının kullanım oranları ise aşağıdaki gibidir ;

  1. %89.27 Google
  2. %3.66 Bing
  3. %3.39 Yahoo
  4. %0.88 Baidu
  5. %0.55 Ask Jeeves
  6. %2.25 Diğer

Google Adwords, metin içeren bir reklam modelidir. Müşterilere sunulacak reklam genellikle belli limitler içerisinde kullanacağınız satırlardan oluşmaktadır. İstenilen bilgiler ise Başlık, Açıklama kısmı ve Site alan adı'dır. Reklamınız gösterildiği için ücret ödemezsiniz. Reklamınıza tıklayan potansiyel müşteri başına ödeme yapılmaktadır. Bu ücret reklamınızın gösterildiği anahtar kelimenizde yaşanan rekabete oranla değişmektedir. Reklamınızın rakipler arasından sıyrılıp ön sıralarda gösterilmesi için daha fazla bütçe ayırmanız gerekmektedir. 

Adwords Çalışma Prensibi Nasıldır ?

Google Adwords ile reklam bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak için profesyonel ajanslar ile çalışmanız gerekmektedir. Anahtar kelime analizi, yerleşimler, reklam sıralaması, teklifler ve kalite puanları gibi bazı kriterler hakkında daha profesyonel şekilde yararlanabilirsiniz. Örneğin ayakkabı imalatçısı iseniz, anahtar kelime grubunuz " bayan deri ayakkabı " , " erkek spor ayakkabı " şeklinde ifadeler kullanabilirsiniz. Bu anahtar kelimelerde reklam vermeniz durumunda reklamınız Google ile alakalı tüm mecralarda gözükecektir. Özgün olmak ilk önceliktir.

Aynı Anahtar Kelime Grubunda Birden Fazla Reklam Veren Site Var İse Hangi Reklam Yayınlanır ?

Google adwords'te reklam kampanyası oluştururken reklam verenlerin kendi anahtar kelime grupları için ödenmesi gereken alt limit ve üst limitler belirlenmelidir. Rakiplerinizi en ince detayına kadar analiz edip sizlere en uygun reklam bütçesini hazırlıyoruz. Reklam sıralaması ise teklif tutarınız, kalite puanınız, kullandığınız kelime grupları ile belirlenmektedir. Sıralama sonuçlandıktan sonra hangi sırada olduğunuzu google iki temek faktöre dayanarak belirlemektedir. Bunlar;

  1. En Yüksek Teklif
  2.  Kalite Skoru

yani anahtar kelime başına ödeyeceğiniz üst limit ve websitenizin anahtar kelimelerinize olan uyumluluğu ve kullanıcının aradığını bulabilmesi oranıdır. Bu faktörler google reklamlarındaki sıralamanızı belirlemektedir.

Google adwords çalışma sistemimizi denediğinizde reklam ağlarınızdan sağlayacağınız kazanç oldukça artacaktır. Reklam için hazırlayacağımız kelimeler sunduğunuz ürün/hizmet ile tamamen uyumlu ve alakalıdır. Buda kalite puanınızı oldukça yükseltecektir. Sitenize hem ziyaretçi geleceği için seo yönünden de oldukça etkisi bulunmaktadır. Ayrıca Google arama sonuçları ile yüksek oranda alakalı olan reklamları ödüllendirerek daha az bir reklam bütçesi karşılığında üst sıralara çıkarmaktadır, bu reklamların kalitesini ve sonuçlarla alakalı olmasını artırmak için uygulanan bir yöntemdir. 

Adwords Reklamlarındaki Etkinliği Nasıl Arttırıyoruz ?

Adwords sistemi reklamlarınızın kaç kez görüntülendiği, kaç kez tıklandığı size ne kadar maliyet oluşturduğunu tüm şeffaflığıyla raporlamaktadır. Bu şekilde bütçeniz için en uygun rakamı bulabilirsiniz. Ayrıca google'ın diğer sistemlerinden haftalık ve aylık olmak üzere rapor hazırlanmakta olup sizlere sunulmaktadır. Arama motoru kullanıcıları, arama yaparken aradıkları ürün veya servisle ilgili reklamlar gördüklerinde reklama tıklama olasılıkları oldukça yüksektir. Bu bilgi unutulmamalıdır.

ADWORDS ÇALIŞMASI İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ